Wednesday, 9 December 2015

Coraz bliżej święta..

Czy macie już przygotowane prezenty dla Bliskich? A może robicie dopiero listy zakupów? Jeśli nie posiadacie jeszcze zupełnie nic, ten mini poradnik może Wam w tym pomóc.

Jak co roku dla przyjaciół i rodziny prezenty przygotowuję własnoręcznie.

W zależności od tego, na co się zdecyduję, tworzę kartki świąteczne lub decoupage bombek.

Jeśli chcecie podarować coś od siebie, ta pierwsza opcja jest łatwiejsza do wykonania. Wystarczy kilka arkuszy np. papieru wizytówkowego, drobne ozdoby, kolorowy papier, klej, nożyczki oraz szczypta wyobraźni. Oczywiście wskazane jest, aby urozmaicić je pięknymi życzeniami.


Druga opcja brzmi trochę bardziej skomplikowanie, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Są to bombki, które tworzę techniką decoupage. W najbliższym czasie postaram się wstawić instrukcję, abyście również mogli podarować takie urocze upominki.

Jeżeli nie czujecie się na siłach, aby wykonać coś własnoręcznie polecam poniższą listę, która pomoże w trafnym wyborze.

Bliska osoba dużo czyta? Oczywistą propozycją jest książka. Dosyć sporym wyzwaniem staje się jej wybór. Gdy mamy możliwość, możemy zawsze podejrzeć, co kto czyta. A jeśli nie, to proponuję zajrzeć na listy bestselerów. Myślę, że każdy znajdzie tam to, czego szuka. Jeżeli kompletnie nie czujemy się w podejmowaniu takich decyzji, warto poprosić o pomoc osobę w księgarni. Czasem trafiają się tam naprawdę pracownicy z pasją.

Ze względu na zbliżające się Święta, w drogeriach można znaleźć wiele zestawów z kosmetykami zarówno dla kobiet jaki i mężczyzn. Może to będzie właśnie ten idealny podarunek? Jeśli wahamy się, który będzie odpowiedni, przejrzyjmy czego używają bliskie nam osoby. Naprawdę warto przemyśleć właśnie ten zakup.


Kolejnym pomysłem jest kalendarz na nadchodzący rok. Częściej jest to upominek dla pań, niż dla panów, ale nie ma tutaj reguły. Już ponad miesiąc temu zaczęły się one pojawiać w księgarniach, a ich wybór przyprawia o ból głowy niejedną osobę. Dla mnie kalendarz stał się nierozłącznym elementem na każdy rok. Dlatego, z czystym sumieniem mogę polecić te autorstwa: Ewy Pawlikowskiej – z pozytywnymi myślami oraz Reginy Brett – z lekcjami i myślami na każdy dzień. Zauważyłam również typowe terminarze jeździeckie oraz wędkarskie – może macie takich pasjonatów w rodzinie lub wśród przyjaciół?


Uniwersalnym pomysłem według mnie jest zakup dużego słoika, do którego możemy włożyć upieczone przez nas ciasteczka. Myślę, że nawet najbardziej wybredny łasuch nie pogardzi takim upominkiem.

Jeśli mimo tego nadal czujecie się niepewnie w wyborze upominku, może warto zapytać czego bliscy akurat potrzebują.

PS Służę pomocą w wyborze książek, wystarczy napisać ; )


O.

No comments:

Post a Comment